Меню

Carlsberg Ukraine підбиває підсумки 2017 року

За підсумками 2017 року, Carlsberg Ukraine продовжує займати лідируючу позицію на ринку пива як в натуральному, так і в грошовому виразі, з часткою ринку 31,1 *% в натуральному виразі, що на 0,3 п.п. * вище попереднього періоду.

Протягом 2017 року компанія Carlsberg Ukraine збільшила обсяги виробництва напоїв на 3% і зміцнила портфель щодо балансу ціна / мікс. Крім того, компанія продемонструвала невелике зростання частки ринку, що обумовлено високою продуктивністю локального бренду «Львівське», а також Carlsberg, Kronenbourg 1664 і Seth & Riley's Garage. Зростання преміум-брендів компанії сприяло значному поліпшенню загальних результатів.

У 2017 році, вперше за останні 9 років, український ринок пива припинив падіння. По внутрішній оцінці, об'єм ринку пива України за минулий рік стабілізувався на рівні + 0,1% до попереднього року, що пов'язано з виваженою акцизною політикою і поступовим поліпшенням макроекономічної ситуації в країні.

У 2017 році Carlsberg Ukraine вдалося збільшити частку в Північно-Західному, Північно-Східному та Південному регіонах, а також зміцнити свої позиції в каналі традиційної торгівлі, збільшивши частку на 1,3% в натуральному виразі стосовно попереднього періоду. Основними драйверами зростання частки компанії за минулий рік стали Kronenbourg 1664, запуск Seth & Riley's Garage й перезапуск Carlsberg. Лідерами продажів в портфелі компанії являються «Львівське», Baltika, «Арсенал» та Seth & Riley's Garage. Сидр Somersby та «Квас Тарас» продовжують займати лідерські позиції в своїх продуктових категоріях.

Компанія Carlsberg Ukraine входить в список найбільших аграрних платників податків України за даними рейтингу «ТОП-100 найбільших платників податків України станом на 01.11.17» видання «ДФС України», 2017 рік. За 12 місяців 2017 року компанія сплатила 2 629,8 мільйони гривень до бюджетів всіх рівнів країни у вигляді податків і зборів.

Carlsberg Ukraine входить до складу компанії Carlsberg Group, яка є одним з найбільших данських інвесторів на території України. Обсяг інвестицій в Carlsberg Ukraine постійно зростає, зокрема, їх сума у ​​2017 році склала 785,4 мільйонів грн.

Carlsberg Ukraine є членом провідних платформ, які об'єднують бізнес спільноту в Україні, включаючи Американську торговельну палату в Україні та Європейську бізнес-асоціацію. Також у жовтні 2017 року Carlsberg Ukraine увійшла до складу Союзу Українських Підприємців (СУП), щоб разом з іншими компаніями працювати над створенням сприятливого бізнес-середовища всередині країни. Крім цього, у 2017 році компанія приєдналася до Всеукраїнської мережі Доброчесності та Комплаєнсу (UNIC).

Carlsberg Ukraine продовжує приділяти особливу увагу реалізації проектів сталого розвитку. У червні 2017 року компанія оголосила про програму «ЦІЛЬ 4 нулі: разом для майбутнього» - нову стратегію сталого розвитку Carlsberg Group, яка містить чотири стратегічні довгострокові цілі: НУЛЬ вуглецевого сліду, НУЛЬ втрати води, НУЛЬ безвідповідального споживання пива і НУЛЬ нещасних випадків.

«Вперше за багато років ринок пива припинив своє падіння і стабілізувався. Ми сподіваємося, що це стане початком його поступового зростання. Повільне відновлення галузі, перш за все, пов'язано з обґрунтованою акцизною політикою останніх двох років, а також з відсутністю істотних регуляторних нововведень. Впевнені, що сприятлива ситуація на ринку пива допоможе нам зміцнити свої позиції й призведе до подальшого поліпшення фінансових показників компанії», - Євген Шевченко, генеральний директор Carlsberg Ukraine.

Результати Carlsberg Group в регіоні Східна Європа:

Органічне зниження чистого прибутку на 1% є результатом зниження обсягів на 8%, частково врівноваженого зростанням прибутку за літр продукції на 8%.

Органічний операційний прибуток виріс на 12,2%, що пов'язано з позитивною динамікою виторгу за літр продукції і відмінним виконанням програми «Фінансування подорожі». В результаті позитивного впливу валютного курсу, операційний прибуток у звітності зріс на 21,2%. Показник операційної прибутковості значно покращився і зріс на 240 б.п. до 20,4%.

Під впливом менш сильної динаміки виручки за літр продукції в другому півріччі і високою порівняльною базою через погодні умови в третьому кварталі, операційний прибуток органічно збільшилася на 9,2%.

* Розрахунки ПрАТ «Карлсберг Україна» засновані на даних, що містяться в звітах Nielsen з аудиту роздрібної торгівлі в категорії пива за кумулятивний період січень 2017 - грудень 2017, щодо ринку пива в міській і сільській частині України (без Криму і Сходу), дійсно на 06.02.2018. (© 2018, ТОВ «АСНільсен Юкрейн»).