Меню

Carlsberg Ukraine підтримує високий рівень об’ємів повторного використання скляних пляшок

Стратегія сталого розвитку компанії Carlsberg Ukraine передбачає дотримання принципу раціонального і ефективного використання природних ресурсів на кожному етапі виробництва. Ми прагнемо зменшити рівень свого впливу на навколишнє середовище й оптимізувати використання ресурсів у виробничій діяльності для того, щоб побудувати краще майбнє. Однією зі складових успіху в виконанні цього завдання є збір і використання оборотної пляшки.

У 2016 році Carlsberg Ukraine вдруге використовувала понад 175 млн скляних пляшок. Завдяки цьому компанії вдалося не тільки зменшити витрати на закупівлю нової скляної тари, але також істотно скоротити кількість твердих побутових відходів, що забруднюють навколишнє середовище.

Для виробництва 1 т. скляних пляшок витрачається близько 1,2 тонни природної сировини (в тому числі 0,59 тонни кварцового піску, 0,172 тонни вапняку, 0,186 тонни соди і 0,072 тонни польового шпату), а також близько 4 мВт/год електроенергії. Енергії, яка витрачається на виготовлення лише 1 скляної пляшки, вистачить на 7-годинну роботу комп'ютера або на добу роботи енергозберігаючої лампи.

Крім соціальної користі, використання оборотної пляшки має і позитивний економічний аспект. Тільки 4 великих тарних оператора в Україні, будучи сумлінними платниками податків, щороку відраховують до бюджету значну суму податків і зборів. А для найменш соціально захищених верств населення здача скляної пляшки - мінімальне, але тим не менш потрібне для виживання джерело доходів.

У країнах ЄС повторне використання скляної пляшки заохочується. Більш того, пріоритет повторного використання склотари над її переробкою та захороненням закріплено законодавчо - спеціальною директивою Європарламенту. У Швеції, Данії та Фінляндії держава стимулює збір оборотної скляної тари за рахунок високого податку на її утилізацію. У Фінляндії збирають до 100% скляної тари, в середньому пляшка використовується 33 рази. У Швеції кількість напоїв в одноразової скляній пляшці не перевищує 2%.

Фактичний показник повторного використання пляшки заводами компанії в Запоріжжі, Києві та Львові, досягнутого за результатами 2016 року, перевищив рівень 52% від об'єму вторинних продажів пива в скляній упаковці на ринку України. Таким чином, ми сприяємо зменшенню рівня емісії СО2 в навколишнє середовище, який викидається у великій кількості при виробництві нових скляних пляшок.

Carlsberg Ukraine розробила і впровадила цільову програму з використання оборотної тари ще в 2008 році. З моменту старту проекту компанії вдалося забезпечити високий рівень оборотності пляшки. Крім того, завдяки спільним проектам із тарними операторами, Carlsberg Ukraine сприяє зростанню рівня збору склотари в Україні. Так, в 2015 році в Запоріжжі відбулося відкриття першого пункту прийому скляних пляшок на території торгового центру мережі гіпермаркетів «МЕТРО Кеш енд Кері Україна».

Олександр Руднєв, регіональний директор із виробництва Carlsberg Ukraine: «На всіх етапах виробництва ми приділяємо увагу питанням зниження негативного впливу на екологію. Збирання вторсировини не тільки дозволяє знизити виробничі витрати, але і сприяє зниженню темпів зростання сміттєвих полігонів, під якими в даний час знаходиться 4% території України».