Меню

Carlsberg Ukraine виходить на позицію лідера на ринку пива

У 2016 році частка компанії Carlsberg Ukraine на ринку пива України склала 29,9%* у натуральному виразі, що на 0,3 п.п.* вище попереднього періоду. Крім того, за минулий рік Carlsberg Ukraine вдалося зміцнити свою присутність у каналі сучасної роздрібної торгівлі, який є основним драйвером зростання частки компанії. За 12 місяців 2016 року компанія відрахувала 2 332,5 мільйонів гривень до бюджетів усіх рівнів країни у вигляді податків і зборів.

Відповідно до внутрішньої оцінки компанії, в 2016 році обсяг ринку пива скоротився на 7% по відношенню до минулого року. Причин для падіння ринку кілька: несприятлива економічна ситуація в країні, девальвація національної валюти, зниження купівельної спроможності населення, а також наслідки кардинальної зміни регулювання галузі та різке підвищення акцизу вдвічі в 2016 році. Проте, незважаючи на складну ситуацію, з серпня по грудень 2016 року компанії Carlsberg Ukraine вдалося вийти на лідируючу позицію на ринку пива в Україні в натуральному виразі.

ТМ «Львівське» продовжує лідирувати в портфелі компанії, зміцнюючи позиції на ринку. Також Carlsberg Ukraine успішно реалізувала заплановані продуктові запуски 2016 року. Це дозволило досягнути значних результатів у відповідних сегментах і категоріях. Серед успішних новинок, які знайшли свого споживача, можна назвати нефільтроване пиво «Robert Doms Бельгійський», сидр Somersby з грушевим соком, Квас Тарас Чорний, а також хард-дрінки Seth&Riley's Garage.

2016 рік став успішним і в питанні реалізації проектів сталого розвитку компанії. Carlsberg Ukraine продовжує приділяти особливу увагу економії енергоресурсів і води, скороченню викидів вуглекислого газу, використанню альтернативних джерел енергії та очищенню стічних вод. У 2016 році компанії вдалося знизити використання природного газу, завдяки збільшенню частки біогазу до 11,5%. Carlsberg Ukraine активно підтримує організацію «Україна без сміття», яка навчає дітей в школах культурі роздільного збору побутових відходів. Також особлива увага приділяється питанню відповідального споживання алкогольних напоїв. Другий рік поспіль, спільно з партнерами по галузі, в Україні проводиться День відповідального споживання пива.

Євген Шевченко, Генеральний директор компанії Carlsberg Ukraine: «Незважаючи на непростий стан національної економіки в цілому і пивоварної галузі зокрема, я можу назвати 2016 рік досить успішним і відповідним до наших очікувань. Нашій компанії вдається нарощувати частку ринку і показувати економічну ефективність діяльності, а також фігурувати в рейтингу великих платників податків країни. Хочу окремо відзначити, що прийняте в кінці 2016 року підвищення ставки акцизу на рівні інфляції (12%) вперше за багато років продемонструвало плоди діалогу між бізнесом і владою. Ми сподіваємося, що подібні тенденції  тільки зміцнюватимуться, і в майбутньому позитивно позначаться на галузі в цілому. Зі свого боку, в поточному році ми плануємо зробити все можливе, щоб утримати позиції компанії на ринку і продемонструвати позитивні фінансові результати».

*За результатами аудиту роздрібної торгівлі в категорії «Пиво» на ринку України (міська і сільська частини) без урахування території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, за кумулятивний період січень-грудень 2016 року.

З детальною інформацією про діяльність групи компаній Carlsberg Group в 2016 році ви можете ознайомитися за посиланням.