Меню

Carlsberg Ukraine змінила тип акціонерного товариства

Наприкінці жовтня 2017 року компанія Carlsberg Ukraine змінила тип акціонерного товариства з публічного (ПАТ) на приватне (ПрАТ). Рішення пов’язане із внесенням змін до законодавства України.

З 1 травня 2016 року вступили в дію зміни до Закону України «Про акціонерні товариства». Якщо раніше кількість акціонерів приватного товариства не могла перевищувати 100 осіб, то зараз це обмеження знято. На сьогодні в Carlsberg Ukraine налічується близько 2700 акціонерів, і тепер навіть така кількість дозволяє компанії мати статус ПрАТ.

Крім того, впроваджено нові вимоги стосовно критеріїв публічності компаній. Акції публічних товариств повинні пройти процедуру лістингу, тобто бути включеними до біржового реєстру. Це передбачає, що 10% акцій має знаходитися у вільному обігу. До приватних акціонерних товариств ці вимоги не пред’являються. Оскільки сьогодні Carlsberg Ukraine не може виконати це положення, компанія змінює тип товариства і, таким чином, її дії повністю відповідають вимогам чинного законодавства.

«Нове рішення про структурні зміни жодним чином не зачіпає інтереси акціонерів Carlsberg Ukraine: вони зберігають усі свої майнові права. Також треба зазначити, що робота нашої компанії продовжує базуватися на засадах відкритості та прозорості. Всі охочі можуть отримати повну інформацію про стан Carlsberg Ukraine на ринку», — Євген Шевченко, генеральний директор PJSC Carlsberg Ukraine.