Меню

Ейджизм, резюме та співбесіда: поради, як підготуватись до працевлаштування від рекрутерки Carlsberg Ukraine

Ейджизм (дискримінація за віковою ознакою під час працевлаштування) в Україні заборонений на рівні законодавства. На що перш за все звертають увагу рекрутери, як покращити резюме та підготуватися до співбесіди – розповідає провідна HR фахівчиня Carlsberg Ukraine Аліна Орчікова.

Чи є в Україні проблема вікової дискримінації під час прийняття на роботу?

Проблема ейджизму актуальна, але динаміка на ринку праці в контексті толерантності наших роботодавців із кожним роком змінюється в кращий бік. Це особливо помітно, коли ми спостерігаємо таке явище як кадровий голод. Українські роботодавці розглядають більш досвідчених кандидатів. Сьогодні це актуальні реалії ринку праці.

Ейджизм в Україні стосується тільки людей 45+, чи з цією проблемою зіштовхуються й молоді люди?

Спираючись на мій досвід роботи в Carlsberg Ukraine та в інших компаніях, станом на зараз із працевлаштуванням складно через економічну ситуацію у країні та кризу загалом, яка зачепила не тільки Україну, а й увесь світ. Тому з проблемою пошуку роботи зіштовхуються люди незалежно від віку.

Треба визнати, що кандидатам із великим досвідом роботи може бути складніше працевлаштуватись. Однак це залежить виключно від роботодавця та наявності чи відсутності в нього упереджень.

У нас є кейс, яким можу поділитися. Він стосується виробничих посад. Carlsberg Ukraine наразі шукає саме зрілих та досвідчених працівників. Наприклад, ми нещодавно прийняли на роботу працівника з південного регіону передпенсійного віку на посаду налагоджувальника й абсолютно задоволені.

Що ви порадите як HR-фахівець людям за 45, які  зараз шукають роботу?

Carlsberg Ukraine має прогресивну культуру різноманіття, рівності та інклюзії. Ми як рекрутери перш за все дивимось на предметний досвід роботи кандидата та на його hard skills.

Ця інформація проходить декілька стадій перевірки та перша з них – скринінг резюме. Тут я раджу детально, але коротко та містко розписати весь функціонал, зону відповідальності та досягнення. Це те, на що перш за все звертає увагу рекрутер. Раджу не нехтувати також і інформацією про технічні навички. Наприклад, для аналітиків можна вказати досвід роботи в Excel, Power Query, Power Pivot та створення звітів в Power BI. Це допоможе звернути увагу рекрутера на ваші професійні навички, які потрібні на цій позиції.

Далі слід якісно підготуватись до співбесіди та ознайомитися з вакансією, проаналізувавши потреби компанії. Наприклад, якщо кандидат оператор чи механік та в нього був різний досвід роботи, під час інтерв'ю було б добре розповісти про досвід роботи на обладнанні в харчовій промисловості з вказуванням назви, продуктивності, характерними проблеми обладнання, та які процеси були виконані під час роботи на ньому (переналагоджування, налаштування, мийка).

Існує упередження про кандидатів більш зрілого віку, що вони дещо не встигають за новими тенденціями. Це упередження легко розвіяти, якщо вказати в резюме курси, лекції, навчальні заходи, які кандидат відвідував та їх періодичність. Ця інформація буде свідчити, що людина розвивається та йде в ногу з часом. Така ж рекомендація може бути корисною кандидатам та кандидаткам після декрету.