Меню

Генеральний директор Carlsberg Ukraine розповів про перспективи українського ринку солоду.

Пивовари - важливі учасники вітчизняного агрокомплексу: галузь є одним з найбільших внутрішніх споживачів зернових культур, а саме - пивоварного ячменю, одного з основних компонентів пива. У минулому році компанія Carlsberg Ukraine використала сукупно понад 85 тис. тон солоду і ячменю.

Пивоварний ячмінь - це досить нішова культура. В Україні його вирощують в 13-ти областях України, що обумовлено кліматичними умовами, які дозволяють вирощувати сировину потрібної якості. В основному даною культурою займаються середні й малі фермери, попередньо укладаючи форвардні контракти з переробниками - виробниками солоду. Більш того, для великих холдингів культура не цікава через особливості її збуту.

Для того, щоб пивоварний ячмінь був придатний для варіння пива, фермер повинен чітко дотримуватися технології вирощування та основних вимог: ферментативність, вміст крохмалю, низький вміст білка, відсоток зерна і оболонки і т.д. Посів дає можливість отримати прибуток не стільки від кількості, скільки від якості і ексклюзивності товару. Тому виробляти пивоварний ячмінь набагато складніше, ніж фуражний. Проте, це окупається з економічної точки зору: вирощувати пивоварний ячмінь на 40-50% рентабельніше ніж інші сільськогосподарські культури.

На таку рентабельність можуть розраховувати фермери, які вирощують пивоварний ячмінь на професійно якісному рівні. На сьогоднішній день вимоги державних стандартів на пивоварний ячмінь (ДСТУ) набагато нижче реальних вимог, що надходять від галузі. Завдяки високо конкурентному середовищу, а також високим вимогам до якості зерна, які задають великі українські пивовари, український пивоварний ячмінь користується попитом і в інших країнах. Останнім часом спостерігається нарощування експорту: в Голландію, Румунію, Великобританію, країни СНД, Африки та Азії. Більш того, у 2017 році квота на безмитний експорт ячменю була виконана задовго до закінчення календарного року.

«На відміну від інших культур, схильних до впливу кон'юнктури світових ринків, пивоварний ячмінь має досить стійкий внутрішній попит. Щоб зварити 10 літрів пива, необхідно 2 кг пивоварного ячменю. А ми майже на 100% використовуємо український продукт, і в великих кількостях. Отже, якщо обсяги нашого виробництва зростатимуть, аграрії будуть отримувати стабільні економічні результати», - зазначає Євген Шевченко, генеральний директор компанії Carlsberg Ukraine в рамках своєї доповіді на VI Міжнародному форумі AGROPORT.