Меню

Carlsberg Group зустрілася з Президентом України та обговорила питання поводження з відходами відповідно до норм ЄС

У четвер, 6 квітня, представники датського бізнесу в Україні зустрілися з Президентом України Петром Порошенко в ході його офіційного візиту в м. Копенгаген. Під час зустрічі Андерс Берінг, віце-президент із зовнішніх комунікацій Carlsberg Group, порушив питання про необхідність вирішення проблеми утилізації сміття в Україні, відповідно до норм ЄС.

Екологічна ситуація в Україні виглядає критичною, частково через скасування корупційної схеми компанії «Укрекокомресурси», внаслідок чого утворився юридичний вакуум в сфері утилізації відходів упаковки. Віце-президент із зовнішніх комунікацій Carlsberg Group також висловив підтримку проактивної позиції уряду щодо реформ і розробки Національної стратегії поводження з відходами відповідно до норм ЄС.

Ця Стратегія являє собою комплексний, дійсно прогресивний документ, що пропонує запровадити систему роздільного збору сміття і принцип Розширеної відповідальності виробників. Така система схожа із загальним підходом до цієї проблеми в країнах ЄС і здатна скоротити обсяги відходів і посприяти їх переробці. Представники українського бізнесу повністю підтримують це рішення. На сьогодні в Україні відходи упаковки практично не переробляються і не використовуються для отримання енергії, хоча таким чином можна було б створити великий додатковий потенціал як для зростання економіки, так і для її відповідального розвитку.

Представник найбільшого данського інвестора в Україні також зазначив, що певні політичні сили в Раді не підтримують довгострокову Національну стратегію поводження з відходами та лобіюють прийняття податку на упаковку. Через цей податок бізнесу буде невигідно вживати заходів щодо використаного пакувального матеріалу або організовувати його роздільне збирання і повторну переробку.

«Під час зустрічі з Президентом представники Carlsberg Group висловили Президенту і Уряду України свою підтримку національної програми реформ і привітали Президента з досягнутими успіхами, - повідомляє Андерс Берінг. - Ми також обговорили національну стратегію поводження з відходами в Україні та домовилися про майбутню тісну співпрацю в цьому напрямку з метою домогтися поставлених цілей щодо поліпшення навколишнього середовища, не обкладаючи при цьому дану галузь додатковими податками або нераціональними витратами».

Ми сподіваємося, що обраний стиль конструктивного діалогу між європейськими інвесторами і Урядом України, а також безперервне співробітництво і обмін досвідом посприяють подальшому поліпшенню, популяризації та прийняттю Національної стратегії поводження з відходами в Україні.

Компанія Carlsberg Ukraine перебуваючи в складі Carlsberg Group, активно підтримує принципи відповідального розвитку економіки та екосистеми в усьому світі. Захист навколишнього середовища та усунення негативних наслідків комерційної діяльності в будь-якій країні за рахунок зниження викидів вуглекислого газу, скорочення обсягу споживаних ресурсів, використання відновлюваних джерел енергії тощо є ключовим пріоритетом Carlsberg Group. Наприклад, біогаз, вироблений на пивоварних заводах «Карлсберг Україна» в 2016 р., замінив споживання природного газу в обсязі, достатньому для опалення 160 тис. кв. м житла в м. Київ у січні (в пік опалювального сезону).