Меню

Львіварня - місце, що об’єднало пивоваріння та мистецтво

3 червня у Львові відбулося офіційне відкриття музейно-культурного комплексу пивної історії «Львіварня», що знаходиться у старовинному середмісті, на території «Львівської пивоварні».

«Львіварня» - це і музей, що розповідає про історію та роль пива у розвитку міста, і арт-простір, що культивує українське мистецтво, і чудова туристична пам'ятка, цікава своїм незвичним інтер'єром та дизайном. Для Львівської пивоварні, ініціатора створення цього об'єкту, важливо  брати активну участь у розвитку міста, бути його повноправним громадянином - економічним та соціально-культурним гравцем. Мистецька платформа покликана прокласти шлях для нового етапу культурного розквіту столиці Галичини.
На церемонію відкриття нового арт-об'єкта завітали перші особи Львова, високопоставлені представники міністерства культури України та посольства Королівства Данія в Україні, діячи культури і туризму, музейної спілки, а також чисельні громадські діячі, митці, львів'яни та гості міста.
Так, міський голова Андрій Садовий підкреслив  важливість культурного комплексу для розвитку Львова, вручивши господарям туристичну мапу з новою нанесеною точкою - «Львіварнею».  «Тут створені нові робочі місця. Тут є хороша атмосфера. Тут є прослава нашого міста Львова, наших древніх традицій та наших багатьох умінь і талантів», - прокоментував він.
Також у перший день музейно-культурний комплекс відвідав державний секретар Міністерства культури України Ростислав Карандєєв. «Ми є свідками важливого кроку на шляху культурного розвитку: це створення нової локації для всебічних проявів як українських митців, так і іноземних гостей, що приїжджають, аби показати себе. Я сподіваюсь, що і культурні заклади, і органи влади будуть із задоволенням використовувати цей простір для реалізації своїх мистецьких рішень», - зазначив чиновник.  
Особисто оцінити потенціал нової арт-платформи прийшло багато культурних діячів, серед яких відомий український фотограф Ігор Гайдай. У день відкриття він представив виставки своїх робіт «Українці. Початок третього тисячоліття» і «Космос українського хліба». «Мені дуже приємно, що в нас відкрився ще один сучасний музейний простір. Він зроблений у повній відповідності до новітніх європейських тенденцій, коли розважальна функція об'єднана з освітньою. Мені особисто, як людині візуальної культури, дуже подобається «Львіварня», це прекрасне місце для проведення виставок», - поділився фотограф.
Євгенія Піддубна-Смирнова, старший директор з корпоративних відносин Carlsberg Ukraine, наголосила на важливості створення музейно-культурного комплексу: «У нашої компанії є дві амбітні цілі: по-перше, сприяти всебічному розвитку науки і мистецтва, і, по-друге, розвивати європейський підхід до культури споживання пива. Завітавши на екскурсію до «Львіварні», кожен переконається, що пиво - це напій з багатовіковими традиціями. Воно завжди відігравало значну роль у розвитку міст. Якщо погортати сторінки історії, можна переконатися, що в європейських країнах - Бельгії, Чехії, Німеччині, а відтак і в Україні - пивні заводи завжди були вагомою частиною як економічного, так і соціально-культурного життя».
«Львіварня» - це єдиний музейно-культурний комплекс пивної історії в Україні. Формат нового арт-об'єкту суттєво відрізняється від музеїв у класичному розумінні: він поєднав у собі ознаки динамічного і сучасного інтерактивного музею та культурного простору, готового підлаштовуватися під проведення виставок, конференцій, показів мод тощо. Мистецький майданчик запрошує до себе українських митців, знаних або ще зовсім молодих. Музей пивоваріння налічує більш, ніж 200 експонатів, найстаріший з яких - оригінал диплому пивовара 1776 року. Загальна площа «Львіварні» становить 2 000 м. Одночасно на території простору може перебувати до 500 людей: арт-зона розрахована на 300 відвідувачів, конференц-зали - на 100 та 50 осіб відповідно, музей - на 50 екскурсантів. Загалом реалізація проекту тривала близько трьох років.