Меню

«Львіварня» запрошує на виставку Веніаміна Кушніра

«Я — український художник» — так називається двомісячна виставка Веніаміна Кушніра, що проходить з 1 серпня до 30 вересня у «Львіварні», музейно-культурному комплексі пивної історії.

Веніамін Кушнір — талановитий художник із Хмельниччини, представник української творчої інтелігенції 60-х років. Українські митці-шістдесятники своїми творами і активною громадською діяльністю намагалися відроджувати національну свідомість, не дивлячись на активну цензуру радянської влади.

Роботам Веніаміна Кушніра притаманні вишуканість, технічна досконалість і романтичне світобачення. У його творчому доробку, крім великих станкових картин — натюрморти, пейзажі, портрети загальною кількістю більше 500 штук. Сьогодні вони зберігаються у музеях Львова, Дніпра, Івано-Франківська, а також у приватних колекціях.

Частину своєї молодості художник провів на Галичині, навчаючись у Львівському державному інституті прикладного і декоративного мистецтва. Саме тут він формувався як митець і громадянин, ось чому «Львіварня» є особливо символічною локацією для презентації його робіт.

Назва виставки повністю окреслює сенс існування та творчості цього художника-шістдесятника. Його твори пронизані виразним патріотизмом і ніжним ставленням до всього українського — досить радикальним для свого часу і особливо цінним сьогодні. Сюжети Кушніра звучать мотивами історії і фольклору, сповнені колоритними національними образами.

«Львіварня» запрошує львів’ян і гостей міста відшукати у творах Веніаміна Кушніра відповіді на питання, що є для нас Україна, за що в ній треба боротися і в що вірити.

Виставка проходить з 01 серпня до 30 вересня за адресою м. Львів, вул. Клепарівська, 18. Музейно-культурний комплекс працює щодня з 10:00 до 19:00. Вхід до «Львіварні» коштує 60 грн., а для дітей, студентів та громадян пільгової категорії — 48 грн.