Меню

Portrait Now! 2019: мистецтво для кожного

25 жовтня в країнах Східної Європи відкрилася реєстрація робіт учасників відбіркового туру міжнародного конкурсу портретного мистецтва Portrait Now! 2019.

Організацією відбіркового туру займається компанія Carlsberg Ukraine, яка активно підтримує культурний розвиток України. 

Portrait Now! 2019 - це 7-й міжнародний конкурс імені пивовара Я.К. Якобсена, який проводить Фонд Carlsberg на території Національного історичного музею в замку Фредеріксборг (Данія). Вперше дана портретна премія була вручена у 2007 році, щоб привернути інтерес до мистецтва в цілому і до портрета як жанру зокрема. Премія акцентує: через відтворення образу людини автор передає його внутрішній світ. 

Portrait Now! 2019 проводиться в кілька етапів. Для учасників з країн Східної Європи вони виглядають наступним чином: в першу чергу, до 31 грудня 2018 року, необхідно зареєструвати роботу на сайті регіонального відбіркового туру конкурсу www.portraitnow2019.com. Взяти участь у відбірковому етапі Portrait Now! 2019 Східній Європі можуть автори з України, Росії, Казахстану, Азербайджану та інших країн регіону. Після закінчення реєстрації всі твори оцінить міжнародне журі з 8 висококваліфікованих експертів.

Фахівці виберуть 30 творів учасників відбіркового етапу конкурсу Portrait Now! 2019 у Східній Європі, які будуть представлені на виставці в Музейно-культурному комплексі пивної історії «Львіварня» у Львові. Серед цих робіт журі визначить ті, які візьмуть участь в завершальному етапі конкурсу та будуть виставлені в Національному історичному музеї в замку Фредеріксборг, Данія, разом з роботами переможців відбіркових конкурсів з інших регіонів світу.

Фонд Carlsberg, Данія, проведе завершальний етап конкурсу і вибере переможців, яких чекають 3 основні і 3 додаткові категорії грошових винагород від Фонду в сумі від 10 000 до 85 000 датських крон. Детально призи описані на сайті http://portraitnow2019.com.

Крім організації відбіркового туру Portrait Now! 2019 для учасників зі Східної Європи, компанія Carlsberg Ukraine заснувала власну спеціальну номінацію для українських митців - Semper ardens (з лат. "Вічно палаючий"). Її переможцем стане автор, який в портреті передасть емоційний стан людини, що прагне до досконалості і нових звершень. Кращу роботу визначить Наглядова рада Музейно-культурного комплексу «Львіварня» спільно з журі конкурсу. Вона візьме участь у виставці в Копенгагені, а для її автора буде організована поїздка в Данію.

«Портрет - особливий жанр, в якому сьогодні застосовують різні і, часом, абсолютно несподівані художні техніки. Крім звичних живопису і фотографії, портрети можуть бути представлені в скульптурі, відеоарті, веб-арті, інсталяції. Не важливо, які прийоми використовує автор, - головне, щоб робота передавала характер особистості. Ми підтримуємо Portrait Now! 2019, тому що вважаємо: портрет - це мистецтво, здатне допомогти кожній людині пізнати себе», - коментує Євгенія Піддубна, старший директор з корпоративних відносин Carlsberg Ukraine.

Всі події конкурсу висвітлюються на сторінці Мережі Facebook Portrait Now! 2019: пізнай себе через портрет.

До складу міжнародного журі увійшли провідні експерти з 7 країн світу: Крістофер Бейкер, директор Шотландської національної портретної галереї (Единбург, Шотландія), Сунь Хугуана, директор Музею в Палаці принца Гонгу (Пекін, Китай), Ван Ї, директор Художнього музею Times Modern (Пекін, Китай), Михайло Овчинников, перший заступник директора музею Фаберже (Санкт-Петербург, Росія), Олоф Крістін Сігурдардоттір, директор Художнього музею Рейк'явіка (Ісландія), Генрик Вівель, критик-мистецтвознавець (Данія), Люсі далс, куратор Національної портретної галереї (Лондон), Метте Скоугард, директор Національного музею історії в замку Фредеріксборг (Данія).