Меню

Представники пивної галузі об'єднують зусилля у боротьбі за відповідальне споживання пива

Київ (16 вересня, 2016 р.) - представники найбільших пивоварних компаній України - «САН ІнБев Україна», Carlsberg Ukraine, «Оболонь» та «Перша Приватна Броварня» - оголосили про спільне проведення соціальної акції «Всесвітній День відповідального споживання пива», покликаної звернути увагу громадськості на проблему продажу і вживання пива неповнолітніми.

Акція проходить з ініціативи галузевої асоціації «Укрпиво». Проект також підтримують ВГО Союз підприємництва, Всеукраїнська Асоціація Барменів, представники роздрібної торгової мережі «НОВУС УКРАЇНА», а також поліграфічне підприємство «Діалог-Прес».

Пивовари вважають, що вирішення даної проблеми можливе за умови ефективної співпраці трьох зацікавлених сторін: виробників, продавців і всіх членів суспільства.

Євген Шевченко, генеральний директор Carlsberg Ukraine: «Ми - соціально відповідальна компанія, ми ведемо прозорий бізнес і усвідомлюємо свій обов'язок перед суспільством. Глобальна акція «День відповідального споживання пива» - прекрасна можливість донести нашу позицію до продавців торгових точок і дорослих покупців. Продавати пиво неповнолітнім не можна - це протизаконно і безвідповідально. Я радий, що найбільші пивовари України беруть участь у цій ініціативі. Тільки спільними зусиллями ми зможемо запобігти продажу пива підліткам. Свідома громадянська позиція кожного українця повинна стати першим кроком на шляху до єдиної мети - формування культури відповідального споживання пива в Україні!»

«У цьому році ми плануємо вперше оцінити ефективність ініціативи, залучаючи авторитетного незалежного партнера - Інститут соціальних досліджень ім. О. Яременка, щоб дізнатися, наскільки гарно співробітники роздрібної торгівлі знають основні положення законодавства, пов'язані з продажем алкоголю. У даному випадку йдеться про якісне дослідження, що дозволяє детально вивчити поточну ситуацію на ринку. Вибірка становитиме близько 1000 торговельних точок, у 4 містах України - Київ, Чернігів, Харків та Миколаїв», - зазначає Денис Хренов, в.о. генерального директора компанії «САН ІнБев Україна».

На думку Ігоря Булаха, генерального директора ПАТ «Оболонь»:«Добровільна ініціатива пивоварів сприяє консолідації суспільства навколо цього питання. Адже виховання культури цивілізованого споживання - це загальна мета, в реалізації якої однаково зацікавлені як виробники і продавці, так і батьки підлітків і держава. Взявши на себе місію інформувати всі сторони про відповідальне споживання алкоголю, пивовари вже виконали величезну роботу, і факт долучитися до цього процесу всіх нових учасників говорить про його ефективність. Радий констатувати, що суспільство підтримує зміни, і я сподіваюся, що з боку держави ми також побачимо рух назустріч. Щиро вірю, що наші спільні дії приведуть до формування нової культури споживання в Україні, заснованої на відповідальності та чіткому дотриманні законодавства».

###

Про Всесвітній день відповідального споживання пива:

Всесвітній день відповідального споживання пива було засновано 18 вересня 2015 року з ініціативи найбільших міжнародних пивоварних компаній Anheuser-Busch InBev, Carlsberg Group та HEINEKEN, з метою просування ідеї відповідального споживання. У 2016 році проект об'єднає пивоварів, державні та некомерційні організації, рітейлерів у 76 країнах. В 2016 в Україні планується покрити більше 80 000 торгових точок і залучити понад 3000 волонтерів.