Меню

Українські студенти створять арт-об’єкти з вторсировини за підтримки Carlsberg Ukraine

3 червня в Україні стартував еко-проект «Друге життя» за підтримки компанії Carlsberg Ukraine.

Ідея проекту привернути увагу громадськості до проблеми сортування та переробки відходів, і дати можливість молодим талановитим українцям продемонструвати свої творчі здібності. В рамках проекту студенти з різних куточків України працюватимуть над створенням ексклюзивних творчих робіт із вторсировини.

Чи варто сортувати сміття? Чи можна знайти раціональне застосування тому, що, здавалося б, вже давно має бути на смітнику? Зрештою, чи може звичайне сміття стати у нагоді в повсякденному житті? Щодня ми користуємося пластиковими пляшками, папером, одноразовим посудом та іншими речами, які легко відправляємо в смітник.

Еко-проект «Друге життя» покликаний привернути увагу до екологічних проблем пов’язаних з відсутністю культури сортування побутових відходів в країні. Адже роздільне збирання побутового сміття надає змогу повторного використання матеріалів, замість нагромадження їх на звалищах або спалювання. Проект має на меті показати приклад відповідального ставлення до утилізації відходів і збереження природних ресурсів.

Наприклад, одна стара автомобільна шина – це 1м² покриття дитячого майданчику, а використані пластикові бляшанки – чудова сировина для 3D принтерів.

«Відходи упаковки – це не завжди відходи. Іноді це – ресурси. Так, використаний папір чи скляна тара можуть отримати друге життя після переробки: стати новим папером, новою чи використаною повторно скляною пляшкою. А пластикова тара – це, наприклад, сировина для виробництва флексу, з якого потім виробляють синтепон. Повторне використання або рециклінг призводять до майже «безвідходної» моделі споживання, основи циркулярної економіки, такої популярної в ЄС сьогодні», – каже Євгенія Піддубна-Смирнова, старший директор з корпоративних відносин Carlsberg Ukraine.

До еко-проекту долучилися молоді українські митці з різних куточків нашої країни – студенти мистецьких навчальних закладів, зокрема Харківської державної академії дизайну і мистецтв, Київського національного університету технологій і дизайну та Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.

Протягом майже двох тижнів арт-резиденції «Друге життя» у Львові, талановиті молоді митці працюватимуть над створенням робіт із вторсировини, за допомогою яких представлять власне бачення проблеми сортування та переробки сміття. Арт-роботи студентів мають надихнути суспільство задуматися про важливість та необхідність сортування відходів, яке стане корисним як для екології, так і для людей.

Слідкувати за цим творчим процесом можна буде на офіційній сторінці еко-проекту у соцмережі Facebook.

Завершальним етапом еко-проекту стане виставка робіт учасників на території музейного-культурного комплексу пивної історії «Львіварня».