Меню

Жити вільно тут, на своїй землі: прем’єра фільму «Довбуш» відбулася у Львові

У Львові відбулася прем’єра довгоочікуваного українського фільму «Довбуш». Фільм режисера Олеся Саніна вироблений Pronto Film за підтримки національного спонсора ТМ «Львівське», Держкіно та Міністерства культури України. Уже з 24 серпня стрічка виходить у всеукраїнський прокат.

Перед допрем’єрою фільму у Львові 21 серпня творці стрічки завітали з пресконференцією до музейно-культурного комплексу «Львіварня», де за участі знімальної групи та акторів також стартувала виставка всесвіту Довбуша, що складається з фотографій та вбрання – автентичних костюмів, які з’являються у стрічці.

Це дуже актуальний фільм для кожного українця сьогодні, оскільки сюжет глибоко резонує своїм меседжем про боротьбу за свободу та єднання українців, які так актуальні сьогодні. Перед глядачем –  XVIІІ століття і знову боротьба українців за свою незалежність. Завдання команди було відтворити атмосферу якомога правдивіше. Частину реквізиту отримали від музею, а інше – створили самостійно. Над фільмом працювало більше 3000 осіб протягом 5 років. Прем’єра кілька разів переносилася через пандемію, початок повномасштабної війни. Однак стрічка дочекалася чи не найвдалішого часу – до Дня незалежності України з 24 серпня фільм виходить у широкий прокат вдома та за кордоном –  у Німеччині, Чехії, Словаччині, Литві, Естонії, Латвії та Кореї. Загалом права на фільм купили 20 країн світу.

«Ми, разом з ТМ «Львівське», щасливі долучитись до релізу фільму «Довбуш» у цей складний для всього українського народу час. Це не перший наш досвід роботи з кінематографом, адже раніше ми підтримували вихід фільму «Захар Беркут», але особливість релізу «Довбуша» в тому, що незважаючи на війну та виклики, що породжуються нею, фільм зміг таки вийти в прокат. А отже, ми продовжуємо жити та творити, пізнаючи при цьому свою історію та зберігаючи її для майбутнього. Поява цієї стрічки у цей час – художній, дуже потужний і символічний спосіб підтримати українців, показати, що цінності свободи і любові до власної землі – це у нас в крові. «Львівське» в свою чергу також взяло на себе місію підтримати фільм, надати йому розголосу, щоб українці прийшли до кінотеатрів, підтримали українське кіно та з вірою у перемогу продовжили нашу щоденну боротьбу», - коментує Костянтин Лось, менеджер ТМ «Львівське».

За словами режисера, Олеся Саніна, «Довбуш» – це фільм про національного героя, біографія якого окутана легендами настільки, що в якийсь момент легенда переросла справжнього персонажа. Санін підкреслює, що йому було цікаво дослідити, як створюється легенда, як звичайна людина стає національним героєм.

Стрічка про любов, боротьбу, нерівність, вірність, відданість своєму слову, поклику, вміння та головне бажання – відстояти своє попри все. Одна з головних думок лунає в короткому діалозі, де Марічка (Даша Плахтій) пропонує Олексі (Сергію Стрєльнікову) втекти від усіх та жити вдвох, не наражаючи  життя на небезпеку. На це головний герой відповідає, що він хоче «жити вільно тут, на своїй землі» і вступає у, здавалось би, нерівний бій із ворогом. Саме ця фраза стала основою для комунікації від бренду «Львівське».

Жити вільно тут, на своїй землі – те, чого жадає кожен українець сьогодні. Дивіться фільм з 24 серпня у всіх кінотеатрах України за підтримки національного спонсора «Львівське».